Ilustrační foto MLADOBOLESLAVSKO - Vážná dopravní nehoda si včera odpoledne vyžádala přílet vrtulníku letecké záchranné služby. v Předměřicích nad Jizerou srazil řidič osobního auta dva cyklisty, kteří jeli po hlavní silnic.

Při srážce došlo k těžkému zranění obou cyklistů. „Starší z nich utrpěl vážné poranění dolní končetiny a byl letecky transportován do nemocnice v Praze. Druhý cyklista byl do pražské nemocnice převezen sanitkou,“ uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Barbora Schneeweissová s tím, že alkohol u řidiče osobního auta i obou cyklistů vyloučila dechová zkouška. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů.

Další nehoda se odehrála o chvíli později v úseku Benátky nad Jizerou - Jiřice, kde řidič v osobním autě vyletěl z dosud nezjištěných příčin ze silnice. Při havárii se zranil a skončil v péči záchranné služby a následně v mladoboleslavské nemocnici. Zhruba o hodinu později pak dopravní policisté řešili nehodu na sjezdu z D10 směrem na Benátky nad Jizerou, další řidič v osobním autě vyletěl ze silnice a narazil do sloupu elektrického vedení. Z nehody vyvázl bez zranění, negativní byl i test na alkohol.

Poslední nehoda se stala chvíli před půlnocí na dálnici D10, v úseku Brodce - Benátky nad Jizerou. Řidič dodávky tam srazil srnku, následně narazil do středových svodidel. Na rozdíl od spárkaté zvěře vyvázl řidič bez zranění. Provoz na dálnici byl do vyšetření nehody sveden do jednoho pruhu.