Vážná nehoda na přejezdu u obce Nepřívěč.LIBOŠOVICE - Zcela uzavřena je v tuto železniční trať v úseku Dolní Bousov - Mladějov v Čechách. Poblíž obce Nepřívěč u Libošovic nedaleko Sobotky došlo před pátou hodinou odpoledne k velmi vážné nehodě. Vlak tam na přejezdu srazil osobní auto.

Podle policejní mluvčí Ivy Kormošové došlo ke střetu v 16:38 hodin na přejezdu, který je zabezpečen jen výstražnými kříži. "Ve vlaku cestovalo zhruba sedm cestujících. Nikdo nebyl zraněn. V osobním vozidle došlo ke zranění řidiče," uvedla Kormošová s tím, že nikdo jiný ve vozidle necestoval. Kromě sanitky záchranné služby přiletěl na místo i záchranářský vrtulník z Liberce. Zraněný šofér byl nakonec do nemocnice transportován pozemní cestou. Alkohol u něj i u strojvedoucího vyloučila ještě na místě orientační dechová zkouška.

Zhruba po hodině došlo k obnovení silničního provozu na přejezdu ve směru k obcím Libošovice a Nepřívěč. Okolnosti nehody teď vyšetřují dopravní policisté a drážní inspekce.

Provoz na železnici je zastaven. "Náhradní autobusová doprava je zavedena v úseku Dolní Bousov - Mladějov v Čechách. V úseku Mladá Boleslav město - Mělník využijí cestující náhradní vlak Os 11763 za vlak Os 8527," informovaly České dráhy s tím, že provoz by měl být obnoven do 20. hodiny.

Vážná nehoda na přejezdu u obce Nepřívěč. Vážná nehoda na přejezdu u obce Nepřívěč. Vážná nehoda na přejezdu u obce Nepřívěč.