Strážníci kontrolují řidiče, kteří jezdí zákazem přes Jemníky. Foto MPMBJEMNÍKY – Kvůli obousměrně uzavřené silnici na výpadovce z Mladé Boleslavi na Jičín, se pokouší řidiči objíždět uzavírku přes Jemníky. Tudy ale cesta nevede, na což s předstihem upozornili úředníci z magistrátu.

I tak se tímto místem snaží dostat řidiči každý den. Včera odpoledne si tam ale na ně počíhala hlídka městské policie. Informoval o tom zástupce ředitele Ondřej Kubala. „Ve 13 hodin zde byla provedena opětovná kontrola na porušování zákazu vjezdu. V průběhu uvedených kontrol bylo zjištěno a v příkazním řízení pokutou řešeno celkem pětatřicet řidičů, kteří zákaz vjezdu nerespektovali,“ uvedl Kubala.

Úsek silnice I/16 mezi křižovatkami u obchodního centra Olympia a Řepovem je obousměrně uzavřený kvůli rekonstrukci povrchu silnice. Omezení tam skončí 9. srpna.

Objízdná trasa pro vozidla ve směru na Jičín:

Dálnice D10- MUK EXIT 53 Bakov nad. Jizerou-Buda-Býčina-Kněžmost- silnice II/268-Žantov-Soleček-MUK Horní Bousov zpět na silnici I/16 směr Jičín

Objízdná trasa pro vozidla ve směru od Jičína:

MUK Horní Bousov na silnici II/268-Soleček-Žantov- Kněžmost-Boseň-Dobrá Voda-MUK EXIT 57 Mnichovo Hradiště- D10 směr Mladá Boleslav.