Požár kotelny v Bělé pod Bezdězem (25.10.2020)BĚLÁ POD BEZDĚZEM - V neděli před polednem vypukl v kotelně jednoho z domů na Masarykově náměstí v Bělé pod Bezdězem požár. Kouř se následně začal valit i do obytné části několikapodlažního domu, čímž tak uvěznil obyvatele ve vyšším patře.

Stav týraných psů z Luštěnic. Foto Šarpej v nouziLUŠTĚNICE – Více než dvacet psů rasy Šarpej a Český teriér zůstalo v listopadu roku 2017 bez vody a jídla v rodinném domě v Luštěnicích. Jejich majitelka Věra Obermajerová se totiž nechala odvézt sanitkou záchranné služby do nemocnice. Následně byla hospitalizována v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy.

Záchranáři připraveni na výjezd. Foto ZZS SKSTŘEDNÍ ČECHY – Záchranné službě za poslední měsíc narost počet výjezdů. Stejně tak tomu bude pravděpodobně i tento měsíc. Přitom větší množství výjezdů nezpůsobily cesty k lidem, kterým jde o život!

ČR – Kvůli špatné situaci s vývojem nového koronaviru se rozhodla vláda zpřísnit opatření, která mají zabránit v šíření nemoci. Rozhodla proto o uzavření maloobchodů a služeb. Otevřeno tak budou mít jen prodejny se základními potřebami, jako jsou potraviny.

Ilustrační foto Klaudiánova nemocniceMLADÁ BOLESLAV - Klaudiánova nemocnice od pondělí 19. října omezí neakutní operace. Tímto omezením si nemocnice vytváří preventivně dostatečnou lůžkovou kapacitu, a to i přesto, že v současné době počet pacientů s onemocněním COVID není v mladoboleslavské nemocnici nijak dramatický.