ilustrační fotoBENÁTKY NAD JIZEROU – Kinematograf bratří Čadíků míří znovu do Benátek nad Jizerou a s sebou přiveze i zajímavé filmy. Na promítání pod širým nebem na Husově náměstí se mohou lidé těšit ve dnech 17. až 20. července.

BOhnivá balonářská show. Foto: Slávek RůtaĚLÁ POD BEZDĚZEM - V Bělé pod Bezdězem to dnes žije, a to v rámci programu Není Bělá, jako Bělá. Do města pod Bezdězem dorazili zástupci měst a obcí, které mají v názvu Bělou. Setkání je to proto velké. Souběžně s akcí se tam koná i Balonové hemžení. Večer pak stovky lidí zamíří na tradiční a ojedinělou ohnivou show.

ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Přijďte spolu s ekology strávit nedělní ráno 12. května v Zeleném údolí a Přírodní památce Podhradská tůň.

Tradiční Štědrodenní koupání v Podlázkách. Foto: T. Ježek / http://hedgehogphoto.rajce.idnes.czMLADÁ BOLESLAV - Také letošní Štědrý den bude ve znamení otužileckého koupání v Jizeře. A zapojit se může tradičně každý, stačí jen 24. prosince v 10 hodin dorazit na pláž v Podlázkách. V pondělí se podle aktuální předpovědi počasí má teplota pohybovat kolem 3 stupňů Celsia. Podobnou teplotu bude mít Jizera.

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi.MLADÁ BOLESLAV - Město automobilů dnes ovládla už tradiční Svatováclavská jízda. Té se tentokráte zúčastnil rekordní počet historických vozidel, některé zájemce tak organizátoři museli dokonce odmítat, jinak by se do okolí radnice na Komenského náměstí ani nevešly. Tentokráte nad městem proletěla i historická letadla. Oproti minulým ročníkům se ale změnila trasa jízdy, která vedla nejprve Klaudiánovou ulicí. Program pokračoval na městském stadionu.