MLADÁ BOLESLAV - Zastupitelé Mladé Boleslavi budou v pondělí znovu řešit přejmenování Koněvovy ulice v Mladé Boleslavi, respektive místní části Čejetice. Žádá o to muž, který v Mladé Boleslavi ani nežije.

Návrhem se už zabývala i Rada města Mladé Boleslavi. "Radní se jednoznačně shodli, že ještě před tím, než oni zaujmou nějaké doporučující stanovisko, mají si říci ti, kterých se to týká, tedy obyvatelé příslušné ulice. Už i kvůli tomu, že podnět na změnu názvu nepřišel od nich, ale od občana jiného města," uvedl uvolněný radní Robin Povšík s tím, že osobně bude iniciovat veřejnou a politicky nijak nezabarvenou debatu historiků právě na téma osobnosti marsala Koněva.

Nad přejmenováním ulice se tak na sociálních sítích strhla poměrně velká diskuze a doplněná anketa jasně ukázala, že stejného názoru jako radní jsou i obyvatelé města a především pak této ulice. Přeci jen přejmenování by se dotklo poměrně hodně lidí, ale i firem. "V této ulici je 175 adres," uvedla dále mluvčí radnice Šárka Charousková. Změnu názvu ulice by tak následně musely řešit stovky lidí, minimálně kvůli výměnám občanského průkazu. 

Jak tedy dál postupovat tedy bude na zastupitelstvu, které se k jednání sejde v pondělí 20. listopadu v 15 hodin ve velké zasedací síni magistrátu.