Vedení města předává policistům defibrilátor. Na snímku místostarosta Dušan Hýbner , starostka města Jitka Tošovská a policisté npor. Aleš Bárta a prap. Lukáš Voleman.BĚLÁ POD BEZDĚZEM - Město Bělá pod Bezdězem zakoupilo a předalo policistům z obvodního oddělení Bělá pod Bezdězem defibrilátor „Lifepak 1000“. Vzhledem k dislokaci vozidel záchranné služby, a s tím spojenými dojezdovými časy, již několikrát praxe ukázala potřebu defibrilátoru.

V mnoha případech je policejní hlídka první na místě a pomocí defibrilátoru může obnovit srdeční činnost u pacienta a zachránit mu tak život.

„Jsme přesvědčeni, že defibrilátor bude výrazným pomocníkem policistů v případech, kdy půjde o vteřiny při záchraně lidského života,“ uvedl místostarosta Bělé pod Bezdězem Dušan Hýbner s tím, že bělší policisté mají poměrně velký rajón, kde mohou zasahovat. Kromě samotného města jde ještě o zhruba třicítku obcí v okolí města pod Bezdězem.

Defibrilátor je přístroj schopný detekovat změny srdečního rytmu a v případě potřeby dodat do srdce elektrický výboj: tento výboj má schopnost obnovit „sinusový“ rytmus, tj. správný srdeční rytmus koordinovaný přirozeným kardiostimulátorem srdce „striální sinusový uzel“.