Archivní foto:  Minikárklub Mladá BoleslavMLADOBOLESLAVSKO - Minikárklub Mladá Boleslav zve všechny divačky a diváky na závody pořádané v sobotu 20. května v Dolním Cetně (kopec z Niměřic) a v neděli 21. května v Plužné (kopec směrem do Bělé pod Bezdězem), které jsou součástí Poháru České republiky. Domácí závodníci a závodnice budou bojovat o cenné kovy ve všech věkových kategoriích od čtyř do devadesáti devíti let.

Sobotní závody se konají na osvědčené trati mezi obcemi Dolní Cetno a Niměřice (silnice 272) a slibují vyrovnané souboje o každou setinu vteřiny. V neděli se pak bude závodit opět na silnici 272, ale tentokrát v úseku z Plužné do Bělé pod Bezdězem. V oba dva dny začínají tréninkové jízdy od 9.15 a závodní jízdy navazují od 11.00. Diváci mohou na závody dorazit kdykoli mezi 9.15 a 16.00, kdy je očekáváno vyhlášení nejrychlejších závodnic a závodníků.

Minikáry jsou velice atraktivním sportem, ve kterém se jezdkyně a jezdci prohánějí ve slalomech vyznačených červenými a zelenými bójkami na závodních strojích, které mají z důvodu aerodynamiky velice nízkou světlou výšku a které dokáží jen působením gravitace (minikára totiž nemá žádný motor) vyvinout rychlost až 60 kilometrů za hodinu.

Na všechny návštěvnice a návštěvníky sobotních závodů v Dolním Cetně i nedělních soubojů na trati v Plužné se těší celý mladoboleslavský minikárklub, který v současné době čítá takřka padesát aktivních jezdkyň a jezdců. Všechny diváky a divačky tímto ještě jednou srdečně zveme!

Bližší informace o dění v mladoboleslavském minikárovém klubu jsou k dispozici ve facebookové skupině „Minikárklub Mladá Boleslav“ a na webu https://www.honzasimunek.cz/