Nadměrný náklad v Jizerním Vtelně. Foto iBoleslav.czMLADOBOLESLAVSKO - Z Jiříkova na Děčínsku vyjel ve čtvrtek večer nadměrný náklad s technologickým zařízením o hmotnosti 223 tun a délce 41 metrů. Šírka a výška je téměř 6 metrů. Část přepravní trasy vedla i přes Mladoboleslavsko, a na některých místech to rozhodně nebyla jednoduchá cesta.

Náklad měl vyrazit na cestu původně ve středu večer, ovšem kvůli administrativním záležitostem se převoz o den posunul. Díky tomu možná i samotná cesta byla plynulejší, neboť ve středu byly silnice na mnoha místech pod sněhem. Trasa vedla přes Českolipsko, následně do Mělníka a po silnici I/16 do Mladé Boleslavi a dále na Jičín.

I když cesta byla víceméně plynulá, v Jizerním Vtelně se náklad na několik minut zastavil, a to hned v první levotočivé zatáčce. Tady totiž hrál roli každý centimetr. Po mírném naklonění návěsu náklad bez jediného škrtnutí bezpečně projel. Stejně tak i přes další zatáčky až do Krnska, kde musel náklad samostatně přejet po mostě přes Jizeru. Bez větších problémů pak pokračoval po dálnici D10 z Bezděčína do Mladé Boleslavi a následně do Jičína. Bez problémů projel náklad i přes kruhový objezd u Plaz.

Nadměrný náklad směřuje na hraniční přechod Sudice na Opavsku.

 

 

FOTOGALERIE:
Nadměrný náklad v Jizerním Vtelně. Foto iBoleslav.cz Nadměrný náklad v Jizerním Vtelně. Foto iBoleslav.cz Nadměrný náklad v Jizerním Vtelně. Foto iBoleslav.cz Nadměrný náklad u Plaz. Foto iBoleslav.cz

Foto, Video: iBoleslav.cz
Autor: TOK