MLADÁ BOLESLAV /EXKLUZIVNĚ/ Nová koaliční vláda nad Mladou Boleslaví se musí starat více o bezpečnost, opravovat sportovní zařízení a lépe komunikovat s občany. Strany se k tomu upsaly v koaliční smlouvě.

Nová mladoboleslavská koalice složená z hnutí ANO, ODS+TOP 09, STAN a Hlas pro Boleslav si včera nerozdělila jen křesla pro své lídry, což vyvolalo velkou vlnu reakcí, ale také se rozdávaly úkoly. O obsazení funkcí jsme jako první informovali zde.

Podle zjištění iBoleslav.cz se strany nové koalice upsaly také k řadě úkolů, které by měly během následujícího období splnit. Prosadil je lídr Hlasu pro Boleslav Robin Povšík, jak ukazuje podepsaná dohoda.

V ní se píše, že strany vzaly na vědomí priority Hlasu pro Boleslav v oblasti bezpečnosti, vylepšování sportovišť, komunikace s veřejností a zavádění moderních technologií ve využívání obnovitelných zdrojů energií.

Práce s bezdomovci i narkomany

„Jedná se o pokračování a rozvíjení programů v oblasti prevence a potírání zejména přestupkové kriminality,“ říká lídr Hlasu pro Boleslav Robin Povšík.

Město má například rozvíjet asistenty bezpečného města, asistenty prevence, rozvíjet využití kamerového systému, pokračovat v projektu Cesta z ulice, posílit protidrogovou prevenci a práci s drogově závislými lidmi.

„Dále bude město aktivně působit v oblasti potírání nelegálních ubytoven,“ uvedl Povšík. V příštím roce rovněž Mladá Boleslav zajistí nový objekt pro osoby bez domova, který bude odpovídat standardům sociální práce s bezdomovci.

Peníze do sportovišť a lepší komunikace s lidmi

Kromě toho má město dle schváleného harmonogramu naplňovat plán obnovy a modernizace sportovišť pro amatérský sport, veřejných a školních sportovní areálů.

Zlepšit se má také komunikace radnice s veřejností, například je snahou obnovit rubriku, kdy zástupci města odpovídají na dotazy občanů.

Vzniknout má navíc plán postupného zavádění chytrých moderních technologií na využívání obnovitelných zdrojů energií a celkového snižování energetické náročnosti městské infrastruktury.