MLADÁ BOLESLAV Mladoboleslavské letecké muzeum Metoděje Vlacha by se mělo do budoucna rozšířit. Současné kapacity výstavní plochy přestávají stačit z důvodu každoročního růstu počtu nových exponátů. Zejména plně funkčních replik historických strojů.

Do muzea každoročně míří stovky Boleslaváků, oblíbené jsou i různé kulturní akce, ať již hudební, nebo spojené s letectvím. Například Dobový letecký den si nenechaly ujít letos v létě tisíce lidí.   

Přístavba, jejíž podobu navrhl původní autor muzea a mladoboleslavákům dobře známý architekt profesor Michal Hlaváček, se nese ve stejném duchu jako stávající muzejní objekt.

Situována by měla být do prostor mezi nynější budovu muzea a přilehlý hangár. Nezabrala by tedy žádnou další veřejně dostupnou plochu. Podle zastupitele města Robina Povšíka je odhadovaný náklad přístavby ve výši 80 milionů korun.

"Část prostředků by bylo možné uhradit díky instalaci smart technologií v oblasti energetiky z fondů Evropské unie. V jednání je i finanční  spoluúčast s nadačním fondem Škoda Auto. Muzeum zřizuje Středočeský kraj," doplnil Povšík.