MLADÁ BOLESLAV Obyvatelé sídliště za Triem v Mladé Boleslavi už mohou spokojeně používat podzemní kontejnery na domovní i tříděný odpad tak, jak si to přáli. Další budou ve městě přibývat.

Mladá Boleslav postupně rozšiřuje síť podzemních kontejnerů na svém území. Mezi obyvateli je po tomto typu kontejnerů velká poptávka, protože to lépe vypadá, jsou prostornější a zabírají přitom méně místa. Mladá Boleslav už má 21 takových stanovišť.

V nedávné době vznikla tato podzemní stanoviště například na sídlišti za Triem (za Modrou Hvězdou). „Zdejší obyvatelé se na nás obrátili, že by si takovou investici přáli. Co nejrychleji jsme na tom začali pracovat,“ říká zastupitel Robin Povšík (Hlas pro Boleslav).

Je to však celkem nákladná záležitost. „Jedno kontejnerové místo stojí kolem 2,8 milionu korun, což nejsou úplně malé peníze, ale lidé oceňují, že to je vzhledné, že to dobře vypadá a celkem prakticky se to obsluhuje,“ uvedl Povšík.

"Chceme v tom pokračovat"

Bohužel podzemní kontejnery nelze stavět úplně všude, protože někde tomu brání inženýrské sítě anebo i složitá dopravní situace vzhledem k tomu, že tyto nádoby se vyváží trochu jiným způsobem než ty klasické.

„Rozhodně chceme pokračovat v budování těchto kontejnerů a převážně v poslední době reagujeme na podněty občanů. Momentálně jsme v komunikaci s několika dalšími společenstvími vlastníků bytových jednotek, kteří nás oslovili a kteří chtějí, abychom prověřili možnost budování dalších kontejnerů. A pokud to jen trochu půjde z hlediska právě té infrastruktury, nebo dopravní obslužnosti, tak jsme rozhodnutí i přes zvýšené náklady do toho jít a lidem v tomto ohledu vždycky vyhovět,“ dodal Robin Povšík.

Původní stav kontejnerů na sídlišti za Modrou hvězdou.
Současný, lepší vzhled. Na snímku zastupitel Robin Povšík (vpravo) a spokojený žadatel z místního domu.