MLADÁ BOLESLAV Dorozumí se jazykem cizinců, kteří v Mladé Boleslavi dělají největší problémy a díky tomu polští policisté pomáhají ke zlepšení bezpečnostní situace ve městě. Letos ale máme smůlu! Policisté navíc přišli o rizikové příplatky a nevyroste ani nové policejní sídlo! 

Každoroční slavnostní přivítání policistů z Polska v Mladé Boleslavi se letos nekonalo. V reakci jsme proto zjišťovali, proč?!

Důvod je celkem prostý, nepřijeli. Ministerstvo vnitra, řízené Vítem Rakušanem (STAN), totiž o jejich přítomnost nepožádalo, a to přesto, že každoroční měsíční službu si velmi pochvalovali jak policisté státní, tak i policisté městští.

„Jsem z toho smutný a zároveň rozladěný. Téměř vše, co se nám podařilo v minulosti s ministerstvem vnitra vyjednat, současný ministr Rakušan zrušil,“ uvedl zastupitel Mladé Boleslavi Robin Povšík (Hlas pro Boleslav), který originální projekt pomoci zahraničních policistů vymyslel a u bývalého ministra vnitra Jana Hamáčka prosadil.

Policisté bez příplatků i centrální služebny!

Podle Povšíka dochází k rušení dalších důležitých prvků, které měly význam pro stabilizaci zdejšího policejního sboru. Jde například o zvláštní rizikové příplatky, které byly za předchozího řízení vnitra pro zdejší region výrazně zvýšeny, aby motivovali policisty k práci s často velmi pochybnými existencemi narušujícími pořádek v Mladé Boleslavi. Nově byly tyto příplatky policistům výrazně sníženy.

Povšík rovněž nedávno na sociálních sítích na přímý dotaz jednoho z účastníků diskuse přiznal, že jeho vize centrální policejní budovy je u ledu. „Vnitro to zrušilo, přestože jsme ještě za bývalé vlády na to vyjednali finanční prostředky a za vyšší stovky tisíc korun byla realizována první studie. Je mi to líto, ale Mladé Boleslav se svými obrovskými bezpečnostními problémy současného ministra vnitra Rakušana nezajímá,“ dodává rozladěně Povšík s tím, že po volbách je to potřeba zásadně změnit.