MLADÁ BOLESLAV Designéři ve Škoda Auto navrhli novou podobu městských autobusů v Mladé Boleslavi. Dopravní podnik dnes slaví čtvrt století existence.

Dopravní podnik Mladá Boleslav slaví a tak mu škodováčtí designéři připravili krásný dárek. Nový vzhled městských autobusů.

„V Mladé Boleslavi máme velmi šikovné a chytré lidi v technickém vývoji Škoda Auto a tak jsme se rozhodli požádat je, zda by pro nás bezplatně nepřipravili návrh nové podoby městských autobusů, které už opravdu nový design po mnoha letech potřebují,“ říká zastupitel Robin Povšík (Hlas pro Boleslav).

„Díky jim za skvělou práci a těším se, až první exemplář, který symbolizuje propojení města a továrny, uvidíme v ulicích,“ dodal Povšík.

Dopravní podnik Mladá Boleslav právě dnes slaví v nákupním centru Olympia Mladá Boleslav v své 25. narozeniny od svého založení. Narozeninový program se bude u Olympie se od 11 hodin koná na bočním parkovišti u KFC. Připravena bude výstava několika historických autobusů, které skutečně jezdily ulicemi Mladé Boleslavi.

Dnešní oslavy Dopravního podniku

Dále se mohou zájemci těšit na výstavu fotografií stávajícího vozového parku Dopravního podniku nebo výukové dopravní hřiště (zdarma budou k zapůjčení helmy, kola a odrážedla). Malí i velcí mohou vyzkoušet trenažer reálného autobusu, který simuluje práci řidiče, samozřejmostí jsou BESIP a herní zóny s programem pro děti.

Celým odpolednem budou děti provázet večerníčkové postavy Bob a Bobek.

V rámci této oslavy jezdí i historické autobusy. Uveřejněn byl nově speciální jízdní řád, který bude mít hned několik zastávek, kterými se mohou lidé k Olympii zdarma svést.

První spoj vyjede od Olympie v 11:30. Zastavovat autobusy budou na zastávkách Václava Klementa, Městský Stadion a Na Radouči. Zpět se pojede ve stejném směru.

A na jaké vozy se může veřejnost těšit? IKARUS 280 (vystaven bude rok výroby 1997), který jezdil na páteřních linkách 1, 7, 8 a 13. Dále KAROSA C734 (vystaven bude rok výroby 1990), který byl využíván jako posilová vozidla linek 1 a 8 v úseku Balt – Sídliště Na Slavoji.

Dalším vozem bude ŠKODA 21 Ab (rok výroby 1995), který je spjat se vznikem Dopravního podniku Mladá Boleslav a tvořil základní vozový park. Posledním autobusem bude IKARUS 263.01 (rok výroby 1990), se kterým se mohli občané ČSSR potkat při jízdách do NDR, např. v rámci dovolené AZNP.

Současný vzhled městských autobusů v Mladé Boleslavi

 

Návrh nové podoby boleslavských autobusů. Zdroj: Hlas pro Boleslav / Škoda Auto