Policisté a koroner na místě nálezu kosterních pozůstatků. BRODCE - Na konci dubna minulého roku objevili dělníci při výkopu kanalizace v Brodcích větší množství kosterních pozůstatků. Zpráva koronera tehdy hovořila o tom, že lidské ostatky se v zemi nacházejí jen pár desítek let.

Právě proto byla na místě otázka, zda tělo neskončilo v zemi například po násilné smrtí. To se nakonec nepotvrdilo, jak na dotaz iBoleslav.cz uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Barbora Schneeweissová. Nutné přitom byly další laboratorní posudky.

"V nalezených fragmentech kostí byly nalezeny kosti lidské, ale i zvířecí a také úlomky keramiky a kovové předměty. Celkový stav kostí lidského původu odpovídal kostem, které byly vystaveny vlivům vnějšího prostředí dlouhou dobu – více než cca 30 let. Je ale pravděpodobné, že v zemi byly mnohem delší dobu a že se jednalo o starší pohřebiště," uvedla policista s tím, že šetření neprokázalo, že by šlo o násilnou smrt. Zároveň se nepodařilo zjistit totožnost osob. "Vzhledem k tomu, že nebyly zjištěny žádné podezřelé skutečnosti, nejedná se tedy o podezření z trestného činu ani přestupku, není na místě věc vyřídit jinak, a proto byla věc založena "ad acta"," dodala Schneeweissová.

Ostatky lidského těla ležely pod povrchem křižovatky ulici Rudé armády a Hluboká. Část kostí zajistili kriminalisté přímo ve výkopu, další zbytky těla pak několik desítek minut hledali ve vybagrované zemině na okraji obce. 

Policisté a koroner na místě nálezu kosterních pozůstatků.