Požár haly v Nádražní ulici. Foto HZSMLADÁ BOLESLAV - Je to už půl roku od jednoho z nejničivějších požárů, který se v Mladé Boleslavi odehrál. V sobotu 29. ledna ve večerních hodinách začalo v průmyslovém areálu v Nádražní ulici v Mladé Boleslavi hořet. Během chvíle se v plamenech ocitla celá hala.

Po několika hodinách se plechová hala, kde se mimo jiné vyráběly i výplně do dveří octavií, zřítila. Vyšetřovatelé tehdy vyčíslili škodu na neuvěřitelnou jednu miliardu korun. O příčině se ale jen spekulovalo. Jako nejpravděpodobnější se jevil úmysl, neboť jako první začaly hořet dřevěné palety uskladněné na volné ploše hned vedle haly. Ani půl roku od požáru ale hasiči a kriminalisté případ neuzavřely, jak iBoleslav.cz potvrdily mluvčí hasičů Dagmar Zemanová a policie Michaela Richterová.

"Nemáme k dispozici všechny potřebné znalecké posudky," uvedla jen krátce Richterová. Podle našich informací se ale vyšetřování už pomalu blíží ke konci a během srpna by již mohli policisté a kriminalisté případ uzavřít a s jistotou sdělit, co bylo příčinou.

Více o ničivém požáru si můžete znovu přečíst ZDE

Celá hala se po požáru zřítila. Foto iboleslav.cz