Muž v kontejneru na elektroodpad. Foto MPMBMLADÁ BOLESLAV - Když hlídka městské policie projížděla v noci na sobotu Viničnou ulicí v Mladé Boleslavi, upoutala její pozornost hlava, vyčuhující z červeného kontejneru na elektroodpad. I když zprvu zloděj elektroniky určitě nebyl rád, velmi brzy přítomnost strážníků ocenil.

"Muž byl celým tělem v uvedeném kontejneru a vyndával z něho věci. Strážníci muže vyzvali k opuštění kontejneru, což se následně ukázalo jako problém, protože muž nemohl z kontejneru vylézt a koukala mu z něho pouze hlava," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Jeden ze strážníků nakonec musel vylézt na kontejner a muže se vší silou pokoušel vytáhnout ven. Záchranné práce to ale rozhodně nebyly jednoduché. Zaseklého zloděje elektroodpadu se nakonec podařilo vytáhnout až po poměrně dlouhé době. "Zjištěný přestupek byl následně s mužem vyřešen v příkazním řízení pokutou a veškerý elektroodpad vrácen zpět do kontejneru," dodal Kypta.

Muž tak může hovořit o velkém štěstí. Není totiž výjimka, že lidi, kteří se vloupávají do těchto kontejnerů, musí vyřezat na svobodu až hasiči. Některé případy přitom končí i smrtí vykradačů elektroniky. 

Muž v kontejneru na elektroodpad. Foto MPMB Muž v kontejneru na elektroodpad. Foto MPMB Muž v kontejneru na elektroodpad. Foto MPMB