Začala rekonstrukce Průmyslové ulice v Kosmonosech. Foto iboleslav.czKOSMONOSY - Odstartovala velká rekonstrukce Průmyslové ulice v Kosmonosech. Řidiči se musí připravit na poměrně velké komplikace v dopravě. Kolony a zdržení tak bohužel budou téměř na denním pořádku.

Jako první byl uzavřen úsek mezi kruhovým objezdem u Havexu směrem k druhému kruhovému objezdu u Ford Bospor. Nově tak musí řidiči, kteří jedou od dálnice směrem na Kosmonosy, použít jeden jízdní pruh v protisměrném úseku. Na druhém kruhovém objezdu se pak napojí zpět na původní dvouproudovou komunikaci. Jedním jízdním pruhem pak jezdí řidiči i v opačném směru. 

Přestavěna bude stávající dvoupruhová okružní křižovatka Pod Loretkou na turbo-okružní křižovatku. Cílem přestavby je provedení úpravy s minimalizací stavebních zásahů. Z toho důvodu je navržena úprava vodorovného dopravního značení a osazení podélných prahů k oddělení jízdních pruhů. V rámci přestavby okružní křižovatky je navrženo umístění ochranných ostrůvku pro chodce. Součástí opravy je i přeložka veřejného osvětlení a nasvětlení přechodu pro chodce a v celém úseku bude obnoveno svislé i vodorovné dopravní značení.

Dopravně inženýrské opatření je plánované do několika etap, aby byl zajištěn odpovídající postup prací, propustnost komunikace a dopravní obslužnost v daném místě. Při opravách v jednom z jízdních pásů bude provoz v pracovním úseku převeden do pásu druhé s vedením dopravy v režimu 1+1. Okružní křižovatky budu omezovány postupně v návaznosti na práce v jízdních pásech. Proto žádáme řidiče, aby při průjezdu stavbou věnovali řízení zvýšenou pozornost.

"Práce bude realizovat společnost COLAS CZ za 25,59 milionů korun, která ze 3 uchazečů o zakázku předložila nejvýhodnější ekonomickou nabídku s dobou uvedení stavby do provozu za 75 kalendářních dnů," uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Opravený úsek by měl být do provozu uveden za 75 kalendářních dnů od zahájení stavby.

Začala rekonstrukce Průmyslové ulice v Kosmonosech. Foto iboleslav.cz Začala rekonstrukce Průmyslové ulice v Kosmonosech. Foto iboleslav.cz Začala rekonstrukce Průmyslové ulice v Kosmonosech. Foto iboleslav.cz Začala rekonstrukce Průmyslové ulice v Kosmonosech. Foto iboleslav.cz