Ilustrační foto MLADÁ BOLESLAV - Město Mladá Boleslav v průběhu letošního adventu omezí vánoční osvětlení. O první adventní neděli se 27. listopadu rozsvítí vánoční strom na Staroměstském náměstí a společně s ním historické centrum města, náměstí Míru, park na Výstavišti a třída TGM. 

Adventní trhy na Výstavišti proběhnou beze změn. 

Zbytek města bude slavnostně osvětlen až v období těsně před vánočními svátky a hned po Novém roce opět pohasne. Vedení města se pro tento krok rozhodlo i přesto, že Mladá Boleslav má pro letošní rok zafixovány ceny elektrické energie za stávající ceny. „Chtěli jsme jako město být solidární v období, kdy si všichni z nás uvědomují, že je potřeba šetřit energiemi. I tak věřím, že si lidé v Mladé Boleslavi vánoční atmosféru města náležitě užijí,“ uvedl k provozu vánočního osvětlení primátor města Raduan Nwelati.

Co se naopak pro letošní rok nemění, je podoba a rozsah adventních trhů v parku na Výstavišti. Připraveny budou opět stánky s vánočním zbožím a občerstvením, kulturní program a zážitkové atrakce pro děti. „Adventní trhy začnou společně s rozsvícením vánočního stromu, a protože je lidé rádi navštěvují i v době volna o vánočních svátcích, tak jsme se rozhodli, že budou trvat až do 31. prosince,“ dodal primátor Nwelati.