Pohled na chodník, který stále není opravený.MLADÁ BOLESLAV – S komplikovanou zlomeninou ruky skončila v nemocnici seniorka, která zakopla a upadla na rozpadajícím se chodníku ve Štefánikově ulici v Mladé Boleslavi. Pár dnů před tím, jen o několik desítek metrů dál, upadla jiná žena, která si při pádu pohmoždila hrudník. I ona musela vyhledat lékařskou pomoc.

To je jen malý výčet toho, co se odehrálo ve Štefánikově ulici, kde se už několik let domáhají obyvatele opravy jen několik desítek metrů dlouhého chodníku. Nejvíce je přitom zaráží to, že v téměř celé ulici jsou už chodníky opravené, stejně tak i v přilehlých ulicích po celém sídlišti, ovšem jen na 60 metrů dlouhém úseku mezi ulicemi Žižkova a Sychova jsou chodníky po obou stranách v dezolátním stavu. Dále pak po jedné straně této ulice mezi křižovatkami ulic Sychrova a Dukelská.

Na problémy s chodníkem jsme upozornili už před několika měsíci v článku Opravy se 60 metrů dlouhý chodník nedočkal, lidé už dva roky chodí raději po silnici. I když mladoboleslavská radnice přislíbila nápravu, silničáři pouze opravily ty nejhlubší výmoly a zase odjeli. Jenže podle místních je situace čím dál tím horší.

„S kočárkem už se po chodníku nedá jet. Každou chvílí se kolečko o něco zasekne. Naproti je ordinace, kam chodí hlavně senioři. Všichni tu raději chodíme po silnici, protože po chodníku to je o zdraví, což se teď bohužel potvrdilo,“ vysvětluje maminka na mateřské dovolené, která na nicnedělání ve Štefánikově ulici dlouhodobě upozorňuje vedení města.

Operace zlomené ruky
Seniorku, která na chodníku upadla, nakonec odvezla do nemocnice v Mladé Boleslavi sanitka záchranné služby. Dostala sádru, ovšem zlomenina se nezahojila tak, jak bylo potřeba. „Musím na operaci, v celkové narkóze, čehož se v mém věku hodně bojím,“ říká osmdesátiletá seniorka paní Marie, kterou zlomená ruka na několik týdnů uvěznila v bytě, neboť při chůzi používá berle, které ale teď neudrží v ruce. Po městě bude chtít za vážné zranění odškodnění.

Původní výmol v chodníku, který místní sami opravili.Situace už došla tak daleko, že někteří lidé se raději pustili do výsprav těch největších děr sami. „Když jsme opravovali v domě podlahy, udělal jsem více betonu, kterým jsem pak šel zadělat tu největší díru, která tady byla. Přijde mi to hodně absurdní,“ řekl iBoleslav.cz další z obyvatel ulice a zároveň ukázal i místo, kde výmol zadělal.

Za zmínku také stojí, že nejde o žádnou zapadlou boleslavskou ulici. Tudy totiž každý pracovní den míří do automobilky obrovské množství, neboť ulice navazuje na 6. bránu Škodovky.

Jenže co bude dál, roky nikdo neví. „Stavební odbor zde v tuto chvíli žádnou opravu neplánuje. Informace od Správy komunikací k tomuto místu zatím nemám,“ uvedla mluvčí Magistrátu v Mladé Boleslavi Šárka Charousková.

-bzm-

Poničený chodník ve Štefánikově ulici.