Na vyfrézovanou silnici neupozorní řidiče jediná značka.REGION - Roky zdevastovaná silnice procházející Božím Darem mezi Benátkami nad Jizerou a Straky se konečně dočká kvalitního povrch bez velkého množství děr a výsprav. To je pochopitelně dobrá zpráva, ovšem má své poměrně velké nedostatky. 

"Samozřejmě že jsme rádi, že tento úsek konečně opravují, ovšem co mi hlava nebere, tak je to, že silničáři vyfrézovali několik stovek metrů dlouhý úsek a nedali k tomu ani jednu značku. Přál bych vám vidět, jak tu někteří brzdí na poslední chvíli, když to spatří. Za šera nebo v noci to přehlédnete a vlétnete do toho, a to přímo do těch ostrých kamenů, které tam jsou od aut různě poházené po celé silnici," stěžuje si pan Marek, který na problém v tomto úseku redakci upozornil.

Část rekonstrukce se nachází ještě mimo obec, což znamená že tam mohou řidiči jet až 90 km/h. Přitom je běžné, že na vyfrézovaných místech je rychlost snížena většinou na 30 km/h. Žádná dopravní značka upozorňující na rekonstrukci silnice se nenachází ani v opačném směru, tedy ve směru od Strak. "Divím se, že si tam ještě někdo neprorazil pneumatiku, nebo třeba nevyboural..." postěžoval si dále čtenář.

"Omlouváme se za našeho zhotovitele stavby za komplikace, které vznikly při opravě komunikace III/27212 „Boží Dar". Před zahájením pracím bylo pracoviště označeno dle schválených schémat přechodným dopravním značením spolu se světelných signalizačním zařízením. Po skončení prací bylo dodavatelskou firmou omylem odstraněno spolu se světelným signalizačním zařízením i přechodné dopravní značení, které mělo být na stavbě ponecháno. Po zjištění této závady bylo opravované místo zpět označeno," uvedla pro iBoleslav.cz mluvčí Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Petra Kučerová.

Na vyfrézovanou silnici neupozorní řidiče jediná značka. Na vyfrézovanou silnici neupozorní řidiče jediná značka. Na vyfrézovanou silnici neupozorní řidiče jediná značka.