Stav chodníku ve Štefánikově ulici je opravdu žalostný (2. 10. 2020).MLADÁ BOLESLAV – V celém okolí Štěfánikovy ulice v Mladé Boleslavi krásné nové chodníky ze zámkové dlažby, jen v jedné její části, konkrétně mezi ulicemi Žižkova a Sychrova chodník, který ještě pamatuje dobu dávno minulou.

Své by o tom mohl vyprávět nejen z obyvatel přilehlých domů. Stejně tak jako maminka na mateřské dovolení paní Jitka, která na problém redakci iBoleslav.cz upozornila. „S kočárkem se tam skoro jet nedá, to je skoro na vylomení kolečka. Nejsem jediná, kdo raději jde po silnici, než po tomhle chodníku. To nemluvím o seniorech, které tam také většinou vidím chodit raději po silnici. V jedné části chodníku je navíc díra, kam se dá strčit i klacek. To se rozhodně brzy propadne,“ popsala situaci obyvatelka ze Štefánikovy ulice paní Jitka.

Zároveň uvedla, že společně s přítelem už několikrát upozornili příslušný odbor mladoboleslavského magistrátu, že chodník už má svá nejlepší léta za sebou. „Vždy nám řekli, že o tom vědí a takhle to s nimi řešíme skoro dva roky. Přitom všude v okolí už jsou chodníky nové, ze zámkové dlažby. Především jsme nepochopili, proč když část chodníku rozkopali kvůli pokládce datového kabelu, neopravili rovnou všechno. Přitom ta neopravená část je dlouhá asi jen 60 metrů,“ posteskla si Jitka.

Mluvčí radnice Šárka Charousková připustila, že o problému město ví. „Je to poslední úsek v této ulici, který nebyl opraven při celkové rekonstrukci před dvěma lety. Shodou okolností tento chodník právě začíná opravovat Správa komunikací. V těchto dnech tam proto začnou i samotné stavební práce. Vše by se mělo stihnout do zimy, zřejmě už během listopadu by mohlo být hotovo,“ uvedla Charousková.

Chodník ve Štefánikově ulici potřebuje rekonstrukci (2.10.2020) Chodník ve Štefánikově ulici potřebuje rekonstrukci (2.10.2020)