Ilustrační foto: ČPDOLNÍ SLIVNO – Vše se odehrálo počátkem ledna, když třicetiletá zaměstnankyně pošty oznámila loupežné přepadení. Celá vesnice byla záhy na nohou, strach z ozbrojeného a po okolí pobíhajícího lupiče, měl snad každý.

Přepadená žena kriminalistům uvedla tehdy, že na ni zhruba čtyřicetiletý maskovaný muž mířil pistolí a dožadoval se vydání hotovosti do připraveného igelitového pytle.

„Ihned po přijetí oznámení jsme zahájili pátrací akci, do které bylo nasazeno několik policejních hlídek, psovod a policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování, kteří společně propátrávali okolí, vytěžovali svědky události a shromažďovali stopy," uvedla mluvčí policie v Mladé Boleslavi Lenka Sikorová.

Kriminalistům se však výpověď oznamovatelky nezdála příliš důvěryhodná a tak začali pracovat i s verzí, že si žena mohla loupežné přepadení vymyslet. V průběhu prověřování skutečnosti vyšlo najevo, že tato zaměstnankyně pravděpodobně postupně zcizovala z pokladny pošty finanční prostředky přijaté od zákazníků a pro zakrytí své činnosti oznámila loupežné přepadení, které se ukázalo jako fiktivní.

Kriminalisté nyní ženě sdělili podezření z přečinu zpronevěry, za který může být odsouzena až k dvouletému trestu odnětí svobody.