Ilustrace zachrankaMLADOBOLESLAVSKO – Hasiči ani záchranáři neměli o letošních čarodějnicích klidnou službu. Nehořelo, respektive tu hořeli lidé, kteří neodborně zapalovali čarodějnické vatry.

Jen ve středních Čechách se při pálení čarodějnice vážně zranili tři lidé. „Nejhůře skončil muž od Mnichova Hradiště, který zapaloval oheň benzinem z kanystru a po výbuchu utrpěl popáleniny druhého stupně na 25 procentech těla,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že muž byl následně transportován na specializované popáleninové centrum nemocnice Královské Vinohrady.

A do nemocnice putoval i další muž, který to přehnal s alkoholem a zranil se na hlavě. Už když ale jeho kamarád volal na tísňovou linku záchranné služby bylo operátorkám jasné, že na tento výjezd záchranářská posádka jen tak nezapomene.

„Pacient se během ošetření několikrát pozvracel a pozvracel i sanitku, kterou byl převážen do nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová s tím, že jeho úraz hlavy naštěstí nebyl vážnějšího charakteru.