Tuto okapovou rouru znásilnil muž na náměstí. Foto: MPMBMLADÁ BOLESLAV – První máj, lásky čas. Nejinak tomu bylo i v Mladé Boleslavi, kde se ale „znásilňovalo“ a zuřilo z nešťastné lásky.

Bylo chvíli po čtvrté hodině ráno, když opilý muž utrhl na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi část okapové roury. Toho si všiml taxikář, který zavolal městské strážníky. Ti už ale našli ničitele okapů už vyčerpaně ležícího na lavičce.

„Na dotaz, zda opak poškodil on, strážníkům odpověděl, že s okapovou rourou souložil a dotazoval se, zda bude stíhán za znásilnění,“ popsal jednání muže ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Strážníci mu sdělili, že je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku tím, že okap poškodil. Toto odmítl, a také odmítl podepsat zápis o podaném vysvětlení s tím, že by jej to zdržovalo. K věci se více vyjádřit nechtěl. Strážníky byl poučen a věc bude předána k dořešení na Magistrát města.

Rozchod a nešťastná láska
Strážníci městské policie museli zasahovat také v parku Výstaviště, kde mělo několik mužů napadnout mladou ženu.

„Hlídka na místě zjistila, že žena na muže zaútočila z nešťastné lásky a ten se pouze bránil. Další muži pouze přihlíželi bez aktivní účasti. Ke zranění osob nedošlo, žádný z účastníků nedal souhlas k projednání přestupku, který je v tomto případě nutný,“ popsal incident Kypta.

A láskyplný první květen si moc neužije ani žena, která den před tímto svátkem pochodovala opilá po silnici v ulici 17. listopadu.

„Žena byla zřejmě pod vlivem alkoholu či jiných látek. Byla schopna koordinovaného pohybu i souvislé komunikace. Uvedla, že se rozešla s přítelem a neví, kde bude spát. Strážník jí poučil, kde může přespat,“ uzavřel ředitel městských strážníků.