Kolony pomalu jedoucích aut u obchodního centra. Foto: J. HoráčkováMLADÁ BOLESLAV - Že jsou Vánoce opravdu za dveřmi je nejlépe vidět u obchodních domů. A své by o tom mohli vyprávět tisíce lidí, kteří poslední víkend před Štědrým dnem vyrazili autem shánět dárky. U většiny obchodních center naprosto kolabovala doprava.

"Čekala jsem, že tam bude asi víc lidí, než jindy, ale že jsme skoro 15 minut vjížděli na parkoviště, to jsem čekala," napsala na redakční e-mail iBoleslav.cz čtenářka Jana Horáčková. A podobná situace byla podle jejích slov i při následné odjezdu od obchodního centra. Vyjet bylo naprosto nemožné a nervy pracovaly u většiny řidičů na plné otáčky. Hádky, troubení a vulgární gesta bylo vidět v každé koloně.

Dopravu v Mladé Boleslavi pak v sobotu ještě víc zkomplikovala vážná dopravní nehoda na dálnici mezi Kosmonosy a Mladou Boleslaví. Dálnice totiž musela být uzavřena a doprava od Turnova odkloněna přes město. Psali jsme zde.

Zřejmě tou největší zkouškou nervů řidičů bude ale poslední víkend. To se do obchodů nahrne ještě více lidí. 

A právě velká kumulace lidí nahrává zlodějům. Upozorňuje před tím policie, která radí lidem, aby si nenechávali drahé věci v autě a v obchodech si hlídali své osobní věci.

Kolony pomalu jedoucích aut u obchodního centra. Foto: J. HoráčkováKolony pomalu jedoucích aut u obchodního centra. Foto: J. HoráčkováKolony pomalu jedoucích aut u obchodního centra. Foto: J. HoráčkováKolony pomalu jedoucích aut u obchodního centra. Foto: J. Horáčková