ilustrační fotoREJŠICE - Vážná dopravní nehoda se po 13. hodině stala před obcí Rejšice ve směru od Kosořic. Došlo tam k havárii osobního auta, které skončilo několik metrů od silnice na boku v poli. Na místo ihned vyjely všechny záchranné složky.

Ke zraněnému zaklíněnému řidiči se svědci nehody, ani následně policisté nemohli bezpečně dostat. Vozidlo bylo totiž velmi nestabilní a hrozilo jeho převrácení, což by mohlo řidiči způsobit ještě další zranění. "Na místo vyjely dvě profesionální jednotky hasičů z Mladé Boleslavi a Benátek nad Jizerou. Vozidlo stabilizovali proti převrácení a následně se do vozidla dostali pátými dveřmi. Osobě ve vozidle poskytli první pomoc, včetně krčního límce a provedli její vyproštění za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Následně jí předali do péče záchranné služby," uvedla mluvčí krajských hasičů Veronika Mocová Švorcová.

Mluvčí záchranné služby Monika Nováková doplnila, že pacient při nehodě utrpěl mimo jiné poranění ramene a sanitkou byl převezen do nemocnice v Mladé Boleslavi k dalšímu vyšetření a ošetření.

Silnice byla kvůli zásahu záchranných složek obousměrně uzavřena. Nyní vozidlo čeká na odtah.