ilustrační fotoBENÁTKY NAD JIZEROU - Velmi rychlou práci  při dopadení podezřelých mužů odvedli policisté z Benátek nad Jizerou společně s kriminalisty z Mladé Boleslavi. Muži na konci července vnikli do klubovny a ukradli, co jim přišlo pod ruku.

Jednalo se o prázdné pivní sudy, halogenová světla, ale především jízdní kolo a přilbu. To vše v hodnotě téměř 30 tisíc korun.

"Právě neznámého muže na odcizeném kole si všiml známý majitele jízdního kola a na místo zavolal policisty. Policisté pak zjistili, že kolo bylo odcizeno z klubovny a následně se dopátrali i k dalším dvěma podezřelým mužům. Ty zadrželi a zajistili dostatečné množství důkazů, díky kterým jim mohli  hned následující den sdělit podezření z přečinu krádeže ve spolupachatelství. Jelikož za sebou již všichni mají trestní minulost a byli za obdobnou trestnou činnost odsouzeni v posledních třech letech, hrozí jim až 3letý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští kriminalisté navíc sdělili podezření 31letému muži z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, protože u něj před několika měsíci nalezli 3 gramy hnědé krystalické látky s účinnou látkou metamfetaminu.