ilustrační fotoSOJOVICE - V plamenech se v noci na dnešek ocitl rodinný dům v Sojovicích. Osm jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů k němu vyjížděli před půl třetí ráno. Když požárníci dorazili na místo, byl už dům celý v plamenech.

"K hašení jsme nasadili celkem čtyři C proudy a výškovou techniku. Dvě osoby, které se v době požáru nacházely v domě, byly již venku a převzali si je záchranáři," uvedla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová s tím, že pár minut před čtvrtou hodinou ráno se podařilo požár dostat hasičům pod kontrolu a po páté hodině uhasit a předat objekt majiteli. Obyvatele naštěstí při požáru neutrpěli žádná vážná zranění.

V tuto chvíli již na místě zasahují pouze dobrovolní hasiči, kteří u požářiště zůstávají z preventivních důvodů až do pátečního odpoledne. Příčinu požáru již zjišťuje i vyšetřovatel příčin vzniku požáru. "Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun, dále se pak hasičům podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu korun," dodala Zemanová.