Požár ve Hřensku. Foto HZSMLADOBOLESLAVSKO - Obyvatele Boleslavska v noci na dnešek často probudil nepříjemný kouř. Někde byl cítit jen zápach ze spáleniště, jinde byl i přímo vidět kouř. Lidé ve strachu volali hasiče i policisty. Nikdo přitom zprvu vůbec netušil, co se děje.

"Od rána evidujeme ve Středočeském kraji, Libereckém kraji, Pardubickém kraji a Praze velký počet volání s nahlášením zápachu kouře. Vzhledem k povětrnostním podmínkám lze cítit kouř od požáru v Národním parku České Švýcarsko na desítky kilometrů daleko. Prosíme občany, aby v tomto specifickém případě (pokud nevidíte další příznaky hoření např. plameny) zvážili zda nám volat na tísňové linky," uvedla mluvčí Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Nicole Studená.

K možnému požáru vyjížděli v noci i hasiči k Bělé pod Bezdězem. "Jednotka po příjezdu na místo nahlášené události provedla průzkum v okolí a dalších přilehlých částí lesa a nebylo nic zjištěno. Jednalo se o zápach kouře z velkého požáru lesa v Hřensku, který se k nám dostal díky povětrnostním podmínkám. Poté se jednotka společně s jednotkami HZS vrátila zpět na základny," uvedli na sociálních sítích dobrovolní hasiči z Bělé.