Požár velkokapacitního seníku v Dolním Slivně. Foto iboleslav.czDOLNÍ SLIVNO - Stovky balíků sena a slámy shořelo v noci na sobotu při požáru velkokapacitního seníku v Dolním Slivně. Hasiči nakonec museli vyhlásit i 2. stupeň požárního poplachu a povolat speciální techniku.

Podle mluvčího hasičů Tomáše Bakaláře hořel velkokapacitní seník o rozměrech 70 x 20 metrů. "Uvnitř bylo uskladněno 500 balíků slámy a 300 balíků sena. Vyhlásit jsme museli 2. stupeň požárního poplachu a zároveň na místo povolat i speciální techniku, konkrétně čelní nakladač, kterým byly balíky vyváženy ven a následně dohašovány," popsal zásah Bakalář s tím, že v sobotu dopoledne už platil nejnižší stupeň požárního poplachu. Hasiči stále na místě zasahují.

Během požáru navíc podle hasičů hrozilo, že dojde ke zřícení budovy. To zatím podle aktuálních informací nehrozí. "Majitel odhadl škodu v řádech milionů korun. Příčina požáru je nyní v šetření hasičů a policistů," dodal Bakalář.

Požár velkokapacitního seníku v Dolním Slivně. Foto iboleslav.cz Požár velkokapacitního seníku v Dolním Slivně. Foto iboleslav.cz