Tragická nehoda na D10 u Březiny. Foto PČRD10 - Vážná nehoda se kolem 13. hodiny odehrála na 61,5. kilometru dálnice D10 ve směru od Prahy na Turnov, poblíž exitu na Březinu. Havarovalo tam osobní vozidlo, které následně začalo hořet. Následky jsou tragické.

Podle mluvčí policie Vlasty Suchánkové narazilo osobní vozidlo do ostavené dodávky. Následky jsou tragické. Při nehodě zemřela nezletilá osoba. Další dospělá osoba je vážně zraněná. "Provoz ve směru na Turnov je zastaven, odkláníme dopravu," uvedla Suchánková. Mluvčí záchranné služby Monika Nováková doplnila, že druhá osoba utrpěla poranění hlavy. "Záchranáři jí zajistili dýchací cesty a transportovali do nemocnice v Liberci," dodala Nováková.

"Vyprostili jsme dvě osoby a předali do péči záchranné služby. Hasiči teď provádí dohašování vozidla, které po nehodě začalo hořet," uvedl mluvčí hasičů Tomáš Bakalář.

Dálnice bude uzavřena několik hodin. Místo nehody je tak nutné objíždět přes Mnichovo Hradiště. Okolnosti nehody nyní vyšetřují dopravní policisté i za pomoci dronu. Podle prvotních informací byla odstavená dodávka označená výstražným trojúhelníkem. 

V krátké době jde o druhou tragickou nehodu na dálnici D10. V polovině června zemřely po havárii osobního vozidla u Bezděčína dvě ženy. Řidič se těžce zranil.