Agresivní muži v Husově ulici. Foto MP MBMLADÁ BOLESLAV - Před desátou hodinou večer zahlédla hlídka strážníků v ulici Husova dva muže, kteří se fyzicky napadali. Muže slovenské národnosti fyzicky napadl muž zřejmě ukrajinské národnosti. Hlídka oba od sebe odtrhla.

"U útočícího muže se nepodařilo zjistit totožnost, mluvil zřejmě ukrajinsky, s hlídkou nechtěl spolupracovat, strážníkům nadával slovy „suka“, chuj. Útočník se i nadále choval agresivně, opakovaně chtěl muže slovenské národnosti a následně i hlídku městské policie fyzicky napadnout. Proto byl za použití donucovacích prostředků hmatů a chvatů sveden na zem, kde mu byla přiložena pouta," popsal událost ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Následně byl převezen na interní příjem, kde lékař rozhodl o jeho umístění na záchytnou stanici. Při vyšetření na interním příjmu se stále choval agresivně, poplival čekárnu a neustále nadával všem kolem sebe. Dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu bylo u muže zjištěno 2,22 promile alkoholu. Po vyšetření byl umístěn na záchytnou stanici.

"Po vystřízlivění muže byla zjištěna jeho totožnost. Jeho jednání bude oznámeno na příslušný odbor Magistrátu města Mladá Boleslav," dodal Kypta.