Zadržený muž, který ničil auto. Foto MPMBMLADÁ BOLESLAV - Jak smyslů zbavený demoloval pár minut po nedělní půlnoci v Jiráskově ulici v Mladé Boleslavi muž zaparkovanou dodávku. Naštěstí si ho ale všimla místní žena, která přivolala strážníky.

"Oznamovatelka dále uvedla, že muž utrhl zrcátko a do vozidla kope. Po příjezdu na místo byl zjištěn muž s tyčí, jak mlátí do zaparkovaného vozidla značky Volkswagen. Muž byl ihned hlídkou vyzván, aby zanechal protiprávního jednání, odhodil tyč a odešel od vozidla. Na tato slova muž zareagoval až po druhé opakované výzvě," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Následně hlídka strážníků muže omezila na osobní svobodě za pomocí donucovacích prostředku hmatů, chvatů a pout. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. Ta následně požádala strážníky o asistenci při převozu muže na protialkoholní záchytnou stanici.

"Na místě byla provedena kontrola alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem 3,19 promile. Na základě rozhodnutí lékaře byl muž veden strážníkem a dvěma pracovníky bezpečnostní ostrahy nemocnice na záchytnou stanici. Přičemž byl strážník nucen použít opětovně donucovací prostředky hmaty a chvaty vůči převáděné osobě, a to z důvodu, že se pokusila kopem nohou udeřit jednoho člena ostrahy," dodal Kypta.

Poničené vozidlo opilým mužem. Foto MPMB