Ve staré felicii se řidiči ujet nepodařilo. Foto MP MBMLADÁ BOLESLAV - Před třetí hodinou ráno vyrazila hlídka strážníků na kontrolu okolí hlavního nádraží v Mladé Boleslavi, přičemž si následně povšimla motorového vozidla, které stálo dále za přejezdem ve směru od Čejetic a mělo rozsvícená varovná světla.

Z tohoto důvodu se hlídka rozhodla zjistit, zda řidič tohoto vozu nepotřebuje nějakou pomoc. "Když hlídka k vozidlu přijela, nacházel se u něj muž, který tvrdil, že vůz řídil jeho kamarád a ten když viděl hlídku městské policie, tak utekl. Také se zmínil, že si s kamarádem jeli společně „zafetovat“. Hlídka tedy ověřila totožnost muže na místě a provedla jeho lustraci, zda se nejedná o osobu hledanou Policií ČR. Výsledek lustrace byl negativní a kontrolovaný muž na dotaz, zda on vlastní řidičský průkaz, když mu kamarád utekl, uvedl, že nikoliv," uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Strážníci pojali podezření, že informace o kamarádovi je jen smyšlenou legendou a ve skutečnosti vozidlo řídil kontrolovaný muž. Proto místo sice opustili, ale zaujali místo hned za mostem přes řeku Jizeru v Čejetičkách, aby měli dostatečný rozhled na příjezd od místa předchozí kontroly. "Za několik okamžiků se objevilo vozidlo Škoda Felicia, které přejelo most směrem do ulice Nádražní, kde již strážníci viděli, že za volantem sedí osoba - předtím kontrolovaný muž, proto se rozhodli vozidlo zastavit a provést kontrolu řidiče, protože měli důvodné podezření, že řídí motorové vozidlo bez příslušného řidičského oprávnění a možná také pod vlivem omamných látek," popsal další průběh noční kontroly Kypta.

Hlídka proto vyrazila za vozidlem, které mezitím odbočilo směrem do Neuberku. Když zapnuli maják a nápis STOP, nedočkali se od řidiče předpokládaného zastavení. Muž za volantem strážníky ignoroval a pokračoval v jízdě dál směrem k místní části Sahara, dále do Bezděčína, kdy byl po celou dobu pronásledován hlídkou s rozsvícenými výstražnými světly i nápisem STOP. "Divokou jízdu ukončil náraz pronásledovaného vozidla do sloupku oplocení na Hejtmánce. Celý případ si následně převzali přivolaní policisté k dalším úkonům," dodal ředitel strážníků.