ilustrační foto MPMBMLADÁ BOLESLAV – Politický mítink koalice Spolu, který se konal odpoledne v parku Výstaviště v Mladé Boleslavi, byl značně proti srsti jednomu z „návštěvníků“. Po celou dobu narušoval celý průběh.

„Operační důstojník na místo vyslal hlídku strážníků, která v danou chvíli v okolí Výstaviště dohlížela na veřejný pořádek. Hlídka po příchodu k dotyčnému, muže vyzvala ke klidu. Tento výzvy neuposlechl a nadále narušoval průběh mítinku,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Proto jej strážník vyzval k opuštění místa a následování k nedaleké lavičce. Muž této výzvy uposlechl a hlídku následoval mimo prostor mítinku. Muži následně po zjištění totožnosti bylo doporučeno, aby prostor parku Výstaviště úplně opustil a zpět se vrátil až po konci celé akce.

Doporučení k odchodu z místa neakceptoval a krátkou procházkou kolem městského divadla, kde si opatřil i dlažební kostku, se vrátil zpět na mítink, kde již probíhalo, promítaní filmu.

„Nejdříve si sedl do zadních řad hlediště, ale po chvilce se přesunul zhruba na střed hlediště, přičemž v ruce svíral dlažební kostku. Tam začal v opilosti plivat po okolí a hlasitě pokřikoval tak nahlas, že několik přísedících okolo svá místa opustilo. Toto chování muže ale nezůstalo dlouho bez odezvy, jelikož poblíž se stále nacházela hlídka strážníků, která muže již jednou pro narušování veřejného pořádku vykázala. Strážníci, ve chvíli, kdy muže zpozorovali, okamžitě zakročili a z hlediště za pomoci donucovacích prostředků vyvedli pryč,“ popsal další okolnosti případu Kypta.

Jelikož z něho byl cítit alkohol a jeho chování bylo velmi agresivní, rozhodli se strážníci umístit jej na protialkoholní záchytnou stanici. Při převozu do nemocnice k lékařskému vyšetření muž začal plivat sliny s krví ve služebním vozidle, na strážníky a všechno co mu přišlo do cesty. Následně pak kousnul i jednoho z doprovázejících strážníků do ruky čímž ho poranil. Na místo po příjezdu ke Klaudiánově nemocnici, byla přivolána hlídka Policie ČR, z důvodného podezření z trestného činu napadení úřední osoby. Muže si následně Policie ČR převzala do své kompetence.