Studie nových domů na Štěpánce. MLADÁ BOLESLAV - V sobotu 22. dubna proběhne od 14 do 18 hodin na Štěpánce u tenisových kurtů petiční akce proti výstavbě bytových domů na místě Koliby u městského bazénu. Na místě bude možné podepsat petiční arch proti výstavbě domů.

Za záchranu lesoparku už několik týdnů bojují mladoboleslavští ekologové z Českého svazu ochránců přírody Klenice. V areálu Koliby by měl soukromý investor postavit 3 bytové 6-ti poschoďové domy se 105 byty. Nejenom, že tyto domy zcela změní tento kout Štěpánky, ale přivedou sem minimálně 150 aut.

„Výstavba bude znamenat i pokácení 50 kusů zcela zdravých 80 – 150 let starých stromů. A to jenom v první fázi při demolici Koliby, další kácení přijde při stavbě bytových domů, stavbě parkoviště, atd. Nesouhlasíme s touto radikální devastací Štěpánky, parku, který by měl patřit všem obyvatelům Mladé Boleslavi,“ uvedl předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

Narušení dnešní podoby parku jakýmkoliv způsobem včetně bytové či jiné výstavby a s ní souvisejícím nezbytným budováním přístupových komunikací by podle Vrbové znamenalo nejen barbarský čin, kterým by se navěky neblaze zapsal do historie města. „Ale také zásadní popření cílů, kvůli kterým byl park založen a rozvíjen a který skvělým způsobem slouží i v současnosti,“ dodala Vrbová.