Ilustrační foto: mb-net.czMLADOBOLESLAVSKO – Sluníčko a teploty až kolem 26 stupňů. To nás podle meteorologů čeká v následujícím týdnu. A koupaliště budou dohánět sezonu.

Například v Bělé pod Bezdězem nebo Kosmonosech bude otevřeno i na začátku školního roku. „Letní sezona městského koupaliště se prodlužuje do 4. září. Od 5. září bude vstup volný,“ informovala radnice v Bělé pod Bezdězem.

„Koupaliště bude také tento týden otevřené. Další týdny bude otevřeno podle počasí,“ vzkázala radnice prostřednictvím webových stránek svým občanům.

To většina koupališť už pomalu zavírá. „Se začátkem školního roku končí noční plavání na městském koupališti. Nahrávají tomu i již nízké večerní teploty, díky kterým je návštěvnost na nočním koupání za poslední týden mizivá,“ řekla mluvčí mladoboleslavské radnice Hana Kopalová.

Ti kteří přeci jen i přes už trochu chladnější vodu do koupališť vlezou, se nemusí žádných problémů obávat. Podle hygieniků je voda na všech sledovaných místech vhodná ke koupání, tedy kromě písníku v Bakově, kde jsou sinice. Ve Všejanech již hygienici vodu neodebírají, neboť sezona definitivně skončila.