František Skřípek. Foto: mb-net.czMLADÁ BOLESLAV Ředitel mladoboleslavského městského divadla František Skřípek za několik měsíců opustí ředitelské křeslo. Přesně se pak stane 31. srpna. Divadlo opouští doprovolně. Chce si užívat zaslouženého důchodu.

Skřípek se rozhodl skončit sám, a to především kvůli svému věku. Dosáhl důchodového věku a zjistil, že je čas, aby jej nahradil někdo mladší. A k jeho rozhodnutí také přispěl fakt, že se divadlu daří. „Mám šanci odejít se štítem. Horší by bylo, kdybych odcházel „bočními uličkami“ a styděl se za to, jak divadlo funguje. Divadlo funguje skvěle, je uznávané mezi odborníky, jsme zváni na festivaly," řekl na tiskové konferenci města novinářům Skřípek.

Odejít chce ještě před začátkem nové divadelní sezony a zároveň věří, že nový ředitel bude v jeho šlépjejích dobře pokračovat.

Náměstek mladoboleslavského primátora Daniel Marek potvrdil, že Skřípkovo rozhodnutí projednala a vzala na vědomí rada města. O způsobu a podmínkách výběru nového ředitele bude v příštím týdnu jednat správní rada divadla a poté o něm rozhodne vedení města.