Policejní kontroly na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi (02.03.2021)MLADÁ BOLESLAV - Překvapení čekalo dnes odpoledne na cestující, kteří dorazili vlaky na hlavní nádraží v Mladé Boleslavi. Čekala je tam velká kontrola dodržování vládního nařízení, které zakazuje bezdůvodnou cestu do jiných okresů, než má občan trvalé či přechodné bydliště.

"Každé větší opatření komunikujeme s Policií ČR, kde si rozdělujeme úkoly tak, abychom pokryli všechna místa v Mladé Boleslavi. My jsme si tak vzali za své všechna nádraží a autobusová stanoviště. Policie ČR tak může kontrolovat přímo v okrese," uvedl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Policisté, strážníci i vojáci pak během dnešního odpoledne zkontrolovaly desítky cestujících, kteří na hlavní nádraží přijely. "Všichni cestující měli povolení a čestná prohlášení v pořádku. Nemuseli jsme řešit žádné nedostatky. Pokud by nastala situace, že by cestující neměl důvod do Mladé Boleslavi stupovat, museli bychom ho poslat nejbližším vlakovým spojem zpět do místa jeho bydliště," dodal vedoucí oddělení hlídkové služby Policie ČR Mladá Boleslav.

Kontroly nejen na silnicích, ale i na autobusovém a vlakových nádraží budou pokračovat i ve večerních hodinách.

Policejní kontroly na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi (02.03.2021) Policejní kontroly na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi (02.03.2021) Policejní kontroly na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi (02.03.2021) Policejní kontroly na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi (02.03.2021)