ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Hasiči na Mladoboleslavsku mají za sebou zvířecí víkend. Pomáhali hned několika kočkám, které se dostaly do svízelných situacích. Ne vždy ale záchranná akce skončila úspěchem.

V jednom z případů zasahovali hasiči v Krnsku, kde se podařilo kočce vylézt do koruny vysokého stromu a nemohla se dostat dolů. Nakonec se lidem zvířete zželelo a zavolali jí na pomoc hasiče. Ti ale ani po desítkách minut dlouhém zásahu nebyli úspěšní, neboť kočka se odmítala nechat zachránit a přeskakovala z jedné větve na druhou. Nakonec velitel zásahu rozhodl o ukončení zásahu. Kočička dostala pod strom misku s nějakou dobrotou a trochu mléka s nadějí, že jí hlad pomůže překonat strach a sleze sama dolů.

Netrvalo ale dlouho a hasiči vyjížděli k další záchraně kočky, tentokráte do Mnichova Hradiště, kde zvíře uvízlo na částečně zamrzlé vodní nádrži. Jak se jí tam podařilo dostat, když všude kolem byla voda není známo, ovšem že nemohla bezpečně zpět bylo jasné na první pohled. "Hasiči za pomoci tří nastavovacích žebříků se ke kočce dostali a pomohli jí zpět na břeh," uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Kromě toho pak ještě hasiči zachraňovali jezevce, který spadl do studny a nemohl se dostat ven. I jemu hasiči rychle pomohli a nezraněné zvíře vypustili zpět do přírody.