ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV - Vzhledem k nepříznivému vývoji na úseku bezpečnosti silničního provozu na území města Mladá Boleslav realizovali v sobotu 6. února policisté preventivní, dopravně bezpečnostní akci. Policisté zkontrolovali celkem 249 vozidel, přičemž zjistili 29 přestupků v dopravě.

"U řidičů se zaměřili především na kontrolu zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a kontrolovali i všechna obecná pravidla provozu na pozemních komunikacích. Dva řidiči byli pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem drog. Jeden muž řídil i přes uložený zákaz řízení motorových vozidel a další kontrolovaná osoba za volantem nebyla držitelem řidičského oprávnění. V jednom případě také policisté odhalili osobu v pátrání," spočetla zjištěné hříchy řidičů policejní mluvčí Lucie Nováková.

Mimo výše uvedenou sobotní dopravně bezpečnostní akci v Mladé Boleslavi, odhalili o víkendu policisté i na dalších místech Mladoboleslavska, v rámci běžných silničních kontrol, sedm řidičů, kteří užívali motorová vozidla i přes uložený zákaz řízení. Dále byli zjištěni další dva řidiči pod vlivem drog a čtyři pod vlivem alkoholu.

Například v sobotu 6. února okolo desáté hodiny dopoledne neváhala usednout za volant osobního vozidla Škoda Roomster v obci Mnichovo Hradiště dvaačtyřicetiletá řidička, kterou v ulici Šlikova podrobili policisté v rámci silniční kontroly dechové zkoušce s výsledkem 4,3 promile alkoholu.