V toustovém chlebu objevili inspektoři kovové střepy. Foto ČZPIREGION - Státní zemědělská a potravinářská inspekce  varuje spotřebitele před nebezpečný toustovým chlebem z Polska, ve kterém bylo objeveno velké množství ostrých kovových střepů, které se tam nejspíše dostaly přímo ve výrobě. 

Jde konkrétně o potravinu šarže: DAN CAKE Toast bread wholegrain – chléb toustový pšeničný s celozrnnou moukou, krájený, v balení 500g, datum minimální trvanlivosti: 20.03.2021, výrobce: Dan Cake Polonia Sp. z o.o., ul. Transportowców 15, 32-500 Chrzanów, Polsko.

"Na základě hodnocení po otevření plastového obalu byla potravina vyhodnocena jako nebezpečná, protože chléb obsahoval větší množství ostrých kovových střepů. Kontrolovaná osoba tak porušila čl. 14 odst. 1 nařízení 178/2002, který stanoví, že potravina nesmí být uvedena na trh, není-li bezpečná," uvedl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva s tím, že inspektoři nebezpečnou potravinu zjistili v provozovně Potraviny ‐ Thi Mai Huong Nguyen, Hovorany a neprodleně nařídili stažení z trhu. Nedá se ale vyloučit, že tento toustový chléb je možné koupit kdekoliv v Česku.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o potravinu vyrobenou v zahraničí, SZPI vložila informaci do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF a umožnila tak došetření v zemi původu. "Potravinářská inspekce důrazně varuje spotřebitele, kteří mají předmětnou šarži potraviny doma, před její konzumací," dodal Kopřiva.

V toustovém chlebu objevili inspektoři kovové střepy. Foto ČZPI