Policisté při kontrole jednoho z barů v Mladé Boleslavi. Foto PČRMLADÁ BOLESLAV - Provozovateli jednoho z mladoboleslavských barů, jeho zaměstnancům a některým z hostů hrozí pokuta ve výši 20 tisíc korun. Majitel otevřel veřejnosti bar i přes vládní nařízení, které provoz zakazuje. Provozovnu označil jako petiční místo.

"Mladoboleslavští policisté prováděli v průběhu minulého týdne opakované kontroly baru na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, kde jeho provozovatel zřídil petiční místo. Policisté opakovaně zjistili, že pod záminkou uplatňování petičního práva dochází v provozovně k maloobchodnímu prodeji a poskytování služeb i přesto, že je uvedená činnost zakázána krizovým opatřením vlády," uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Přes četná poučení provozovatele i samotného personálu baru policisté zaznamenali, že uvedené osoby i v dalších dnech porušovaly zákon nerespektováním výzvy Policie ČR a poskytovaly gastronomické služby.

"Policisté dále zadokumentovali jednání několika hostů, kteří se v provozovně pod záminkou realizace petičního práva občerstvovali opakovaně. Tímto jednáním se mohli dopustit porušení krizového nařízení vlády, které omezuje volný pohyb osob," řekla dále Nováková.

Provozovatel, obsluhující personál a někteří hosté byli za výše uvedená jednání oznámeni Správnímu odboru Magistrátu statutárního města Mladá Boleslav. Dotyčným osobám hrozí ve správním řízení pokuta až 20 tisíc korun.

Policisté upozorňují na to, že krizová opatření vlády vydaná na základě krizového zákona je třeba dodržovat. Zároveň varují před některými právními názory, které k obcházení krizových opatření a zákona vyzývají.