Cesta ke zraněné ženě v lese nebyla pro posádku záchranky jednoduchá. Foto ZZS MB/Michael LaufkeMLADOBOLESLAVSKO - Mladoboleslavský záchranář je zkrátka záchranářem venkova - boty od bláta, občas větvičky ve vlasech a odhodlání projet každým terénem. Tak popisuje mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová víkendové počínání záchranářů cestou k pacientce.

A co například na videu na první pohled vypadá jako zasněžená romantika, je obrovské řidičské i záchranářské úsilí a lopota. "V neděli mladoboleslavská posádka rychlé zdravotnické pomoci vyjela na pomoc ženě, která v těžko přístupném terénu v lese uklouzla a při pádu se zranila, že nebyla schopna chůze," řekla dále Effenbergerová.

Dojet ke zraněné bylo velmi komplikované (náročný terén, sníh, dvoje závory, spadlý strom a slabý signál). Zraněnou a podchlazenou ženu záchranáři ošetřili, zajistili jí tepelný komfort a podali nezbytné léky. Poté byla přepravena do mladoboleslavské nemocnice.

Cesta ke zraněné ženě v lese nebyla pro posádku záchranky jednoduchá. Foto ZZS MB/Michael Laufke Cesta ke zraněné ženě v lese nebyla pro posádku záchranky jednoduchá. Foto ZZS MB/Michael Laufke Cesta ke zraněné ženě v lese nebyla pro posádku záchranky jednoduchá. Foto ZZS MB/Michael Laufke