Policisté při kontrole nákupního centra. Foto PČRMLADÁ BOLESLAV - Mladoboleslavští policisté se ve zvýšené míře zaměřují na kontroly dodržování vládních opatření, zavedených vzhledem k nepříznivému vývoji šíření nákazy onemocněním Covid-19.

Přestože se většina občanů chová zodpovědně a nařízení dodržuje, najdou se i jedinci, kteří je neakceptují a právě k těm, už přistupujeme přísněji a důrazněji, zejména s ohledem na ochranu zdraví ostatních osob.

Policisté kontrolují například nově zavedenou povinnost používat roušky na zastávkách MHD, na autobusových a vlakových nádražích a zaměřují se na kontrolu provozoven stravovacích služeb nebo na zákaz shlukování většího počtu lidí na veřejnosti.

VIDEO: Podívejte se, jak policisté provádí kontrolu nařízení

"V případě, že policisté narazí na jednání, které není v souladu s vládním nařízením, mají možnost podezření z přestupku oznámit příslušnému správnímu orgánu, nebo věc vyřešit na místě v příkazním řízení pokutou až do výše 10 tisíc korun. Děkujeme všem občanům, kteří jsou zodpovědní, neberou situaci na lehkou váhu a pomáhají nám společně toto těžké období překlenout," uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

Ve zvýšených kontrolách budeme pokračovat i během následujících dnů či týdnů, s ohledem na vývoj onemocnění.