Zásah celníků v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi. Foto CSMLADÁ BOLESLAV - ​Téměř půl tuny kuřecího masa a přes čtyřicet kilogramů mořských plodů se podařilo středočeským celníkům odhalit při kontrole na dálnici D10 u Mladé Boleslavi.

V pondělí odpoledne na 44. kilometru dálnice D10 ve směru do Mladé Boleslavi si celníci vytipovali ke své kontrole dodávkové vozidlo Volkswagen. Vozidlo české imatrikulace řídil 26letý muž vietnamské národnosti.

"Kontrolou nákladového prostoru vozidla hlídka středočeských celníků zjistila, že se v něm kromě jiných potravin nachází i drůbeží maso a mořské plody. Zboží bylo dopravováno v nevyhovujících hygienických podmínkách bez chladícího zařízení a bez řádného povolení a dokladů. Řidič celníkům řekl, že zboží veze z pražské tržnice Sapa do jedné z restaurací v Mladé Boleslavi," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

Celníci kontaktovali Státní veterinární správu, která na místo kontroly vyslala své inspektory. Po podrobné kontrole a zjištěných skutečnostech provedli inspektoři veterinární správy znehodnocení kuřecího masa a mořských plodů kontrastní barvou (inkoustem) a rozhodli o likvidaci zásilky v kafilerii.

Zátah celníků v Mladé Boleslavi. Foto CS Zátah celníků v Mladé Boleslavi. Foto CS