Nehoda cyklisty a nákladního auta. Foto Policie ČR JičínOSEK - K nehodě cyklisty a nákladního vozidla došlo krátce po sedmnácté hodině na silnici I. třídy číslo 16 v katastru obce Osek u vodní plochy Šlejferna ve směru od Horního Bousova, a to už 23. června. V uvedenou dobu jel ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín na svém speciálním jízdním kole Superior CRB devětatřicetiletý cyklista.

"Ten měl na uvedeném místě započít s odbočováním vlevo, aniž by se řádně přesvědčil, zda není již předjížděn jiným účastníkem silničního provozu. Ve stejnou dobu ho měl již předjíždět dvaašedesátiletý řidič nákladního vozidla Renault s přívěsem. V důsledku toho měl cyklista narazit do přepravovaného osobního vozidla převáženého na přívěsu. Vlivem srážky muž upadl z kola a přivodil si zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice. Alkohol u obou účastníků dopravní nehody policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je odhadnuta na částku 30 tisíc korun," popsal průběh nehody mluvčí Policie ČR Aleš Brendl.

V souvislosti se stále probíhajícím šetřením a na základě dosavadních výsledků se policisté obrací na veřejnost či případné další svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž uvedených míst dopravních nehod. "Jakékoliv případné informace prosím sdělte přímo jičínským dopravním policistům na telefonní číslo 974 533 250," dodal Brendl.