Noční nehoda u Vlkavy. Foto HZSVLKAVA - K vážné dopravní nehodě na silnici I/38 u obce Vlkava vyjely jednotky HZS Milovice a Nymburk. Došlo zde ke střetu nákladního automobilu a dodávky. Kamion skončil mimo vozovku v poli.

Uvnitř dodávky, která byla po nehodě na vozovce, zůstala zaklíněna jedna osoba. Hasiči ji za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné službě. Záchranná služba z místa odvezla celkem tři zraněné osoby. Dva z nich bylo nutné do nemocnice transportovat pomocí vrtulníku. Jedním z těžce zraněných bylo dítě.

Hasiči poté zasypali uniklé provozní kapaliny, provedli protipožární opatření na vozidlech a pomáhali s úklidem vozovky. Vyproštění nákladního automobilu provedla specializovaná firma. Při vyprošťování ovšem došlo k dalšímu úniku provozních kapalin. Na jejich likvidaci byla opět povolána profesionální jednotka HZS Nymburk, která nejen zasypala uniklé ropné produkty, ale zároveň přečerpala zbylou naftu z nádrží.

Silnice byla několik hodin zcela uzavřena. Další omezení dopravy si vyžádalo dopolední vyprošťování havarovaného kamionu z příkopu. Před polednem již byla komunikace v obou směrech plně průjezdná.

Noční nehoda u Vlkavy. Foto HZS