Nová loděnice v Benátkách nad Jizerou. Zdroj Město Benátky n. J.BENÁTKY NAD JIZEROU – Kompletní rekonstrukcí prošel areál loděnice u Jizery v Benátkách nad Jizerou. Původní objekt nechalo město zbourat, neboť byl ve velmi špatném stavu a zhruba před rokem začaly práce na stavbě nové.

Aby zůstal zachován původní ráz, je i nová stavba ze dřeva. Ovšem je zde i jedna novinka, střecha je takzvaně zelená, neboť je porostlá rostlinami. Střecha byla nejprve kompletně zateplena a zaklopena. Byly provedeny klempířské práce včetně okapů. Následně byly položeny dvě vrstvy asfaltové neprokořenitelné izolace a geotextilie, čímž byl položen abiotický základ zelené střechy. Na střechu byla “nafoukána“ úrodná směs profesionálně namíchaného substrátu pro založení zelené střechy.

"Zelená střecha byla zvolena také z důvodu složitého odvodu dešťových vod a současných klimatických podmínek. V substrátu a rostlinách se na této
střeše zadrží cca 20 litrů vody na 1 metr čtvereční," uvedl již dříve starosta města Karel Bendl.

Upravené je i okolí loděnice, kde vznikalo například i nové pódium. Právě zde se totiž koná poměrně velké množství koncertu, takže nové pódium jistě kapely ocení. Další novinkou jsou i nová mola, vedoucí do řeky Jizery. Místo tak bude moci sloužit i jako místo pro koupání.

V nově postavené budově se nachází zázemí místního klubu, dále je tam i restaurace, kde si mohou návštěvníci zakoupit občerstvení. Protože samotná Jizera svádí k projížďce na lodi, budou tam uskladněné i lodě, které si tam budou moci lidé zapůjčit. A nejen je, podle starosty Benátek nad Jizerou budou k půjčení i šlapadla.